Dnes je pondělí 23.04.2018, svátek slaví Vojtěch a od 18:30 slouží směna č.3

Čas výjezdu: 08:58
Místo zásahu: Lkmt
Technická pomoc 1 Technická pomoc 2 Technická pomoc 3

Jednotce HZS letiště Mošnov byla vyhlášena místní pohotovost s rozmístěním techniky. Velitel jednotky dal rozkaz k rozmístění techniky na TWY "B", TWY "C" a TWY "D". Při výjezdu byla dopřesněna situace, chystá se přistání malého letadla Cesna 172 Skyhawk II, s jednou osobou na palubě a asi se 100 l paliva. Letadlo má problém s hlavním podvozkem. Je zde předpoklad možného vyjetí z RWY. Po několika průletech bylo dohodnuto přistání ze směru 22 na tranatý pás souběžně s RWY, proto dal VZ příkaz ke změně rozmístění techniky na TWY "A", TWY "B" a TWY "C". VZ dostal z bezpečnostního dispečinku zprávu, že na shromažďovací plochu (COP) se dostavily tři vozy HZS MSK. Přistání do travnatého pásu proběhlo bez nehody. Následně na místo vyjely vozy HZS letiště, kdy již při jízdě byla použita vozidlová termokamera pro monitoring situace. Po pokusu letadla vyjet z travnatého pásu vlastní silou bylo zjištěno zablokované levé kolo hlavního podvozku, proto letadlo vyplo motor. Na místě byl proveden průzkum a bylo provedeno protipožární zajištění. Pracovníci provozovatele letadla na místě provizorně opravili podvzek a společně s hasiči HZS letiště došlo k odstranění letadla mimo travnatý pás a následně mimo RWY, protože letadlo tvořilo překážku pro přistání dalších letadel. Následně jednotka provedla doprovod pojíždějícímu letadlu na odbavovací plochu a vrátila se na základnu.
Ke zranění ani usmrcení osob nedošlo.

Sdílejte na facebooku