Domů Historie Technika Zásahy Naše činnost Rozdělení směn Akce Kontakty Kniha návštěv
Dnes je neděle 27.09.2020, svátek slaví Jonáš a od 06:30 slouží směna č.1

Únik leteckého paliva dodávaného z cisterny firmy SHELL

Datum výjezdu: 27.09.2006
Čas výjezdu: 10:40
Místo zásahu: Letiště Ostrava, Mošnov
Únik leteckého paliva dodávaného z cisterny firmy SHELL 1 Únik leteckého paliva dodávaného z cisterny firmy SHELL 2 Únik leteckého paliva dodávaného z cisterny firmy SHELL 3

Na vyžádání SVŘP jednotka zasahovala na severní stojánce letiště Ostrava Mošnov, kde byl zjištěn únik leteckého paliva při tankování z cisterny firmy SHELL do letadla F3-Tornado. Opět nedošlo k automatickému uzavření odvzdušňovacích ventilů a zároveň se projevila další technická závada na palivovém ústrojí. Na letištní plochu vyteklo cca 30l leteckého paliva a jen opatřením posádky a pracovníka firmy SHELL tak nedošlo k většímu úniku ropných produktů. Z letadla však přes odvzdušňovací otvor stále unikalo palivo a dle vyjádření pilota mohlo takto dojít k úniku až 4000l, respektive 8000l paliva.
Pokračovalo jímání uniklých ropných produktů do připravených nádob s tím, že bude nutné zahájit tzv. odsávání paliva do cisterny firmy SHELL. Po několika hodinách se technikům podařilo závadu odstranit a problematické odsávání paliva nebylo nutno zahajovat. I tak jsme do nádob nasbírali cca 300l leteckého paliva. Uniklé ropné látky jsme zlikvidovali sorbentem Cansorb, únik do kanalizace zjištěn nebyl.
Po 5 hodinách naší asistence letadlo odstartovalo zpět do Anglie.
Jednotka spolupracovala: SVŘP, pilot a technici letadla, pracovník firmy SHELL

Sdílejte na facebooku

Programming Core Trade s.r.o. | Product by CoreWEB © 2011 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO | Mapa stránek